هزینه پرستار کودک در منزل

هزینه پرستار کودک در منزل

هزینه پرستار کودک در منزل

هزینه پرستار کودک در منزل ؛ در برخی موارد این موضوپیش خواهد آمد که برخی از والدین  بنا به شرایط شغلی توانایی نگهداری از فرزندان خود را ندارند به همین خاطر پرستار کودک استخدام میکنند تا نگهداری کودک در منزل را انجام دهد اما این نگهداری شامل هزینه پرستار کودک در منزل میگردد , این هزینه پرستار کودک در منزل بسیاری از افراد سود جو و فرصت طلب را بر آن داشته است که با نرخ های بالا از خانواده هایی که نیازمند پرستار هستند از آنها سوء استفاده  کنند این افراد با تاسیس شرکت و موسسات غیر مجاز اقدام به این عمل زشت میکنند پس باید دقت داشته باشید که موسسه ای قرار است نگهداری کودک در منزل را انجام دهد معتبر و مجاز بوده باشد تا به این موارد برخورد نکنید .
البته این موضوع را خاطر نشان میکنیم که اغلب موسسات نگهداری از سالمندان و نگهداری از کودکان مجاز میباشند و ای اطمینان را به شما خواهند داد که با شما قراردادی مبنی بر نگهداری کودک در منزل منعقد خواهند کرد که در این قرار داد که به صورت قانونی میباشد هزینه پرستار کودک در منزل مشخص شده است .
مراکزی که نگهداری فرزندان و سالمندان را بر عهده میگیرند در گذشته چندان رونقی نداشته است ولی بر اثر گسترش شهر نشینی افراد به این گونه موسسات نیازمند گردیدند , از این رو باید در انتخاب موسسات مجاز و قانونی کمال دقت را داشته باشید و قراردادی که با این موسسات خواهید بست به نوعی تضمین برای شما باشد .
هزینه پرستار کودک در منزل طبق قوانین موجود اگر بین 8تا 9 ساعت باشد مبلغی حدودد 200هزار تومان میباشد , البته این مبلغ برای پرستار های معمولی میباشد چرا که برخی از والدین علاقمند هستند تا پرستار ی که وظیفه نگهداری فرزندشان را بر عهدهخواهد گرفت شرایط خاصی را نیز داشته باشد که هر کدام از آن شرایط و اضافه شدن مسئولیت ها بر هزینه پرستار کودک در منزل افزایش خواهد داشت .
امروزه بر اساس دغدغه ها و مشغله ها و طلاق ها ی والدین وجود پرستار را در منزل ها ضروری کرده است از این رو افراد برای کسب درآمد به این مشاغل روی می آورند و برخی از آنها با گذراندن دوره های آموزشی و کودکیاری مهارت های بالایی را در برخورد و نحوه نگهداری کودکان کسب میکنند .
برخی از پرستار ها با گذراندن دوره های کودکیاری , رفتار صحیح با کودک را فرا گرفته اند و میدانند که در چه شرایط و در چه سنی با کودکان چه بازی هایی انجام دهند که این موضع سبب میشود تا هزینه پرستار کودک در منزل افزایش یابد .

هزینه پرستار کودک در منزل

در مواقعی هم افرادی هستند که دانش و هنر های دیگری را علاوه بر مهارت های کودک یاری دارند , به طور مثال میتوان به این مورد اشاره کرد که در کنار نگهداری از کودک در منزل به او هنر هایی مانند نقاشی , موسیقی , زبان یاد میدهد که این موارد هم نیز سبب میشود هزینه پرستار کودک در منزل بالا رود .
یکی دیگر از مواردی که میتواند بر روی هزینه پرستار کودک در منزل تاثیر بگذارد شرایط جسمی کودک دلبندتان میباشد , اگر فرزند شما مشکل جسمی خاصی دارد و یا بیماری خاصی دارد باید این موضوع را با موسسه نگهداری از کودک مطرح کنید تا با توجه به مشکل فرزند شما پرستاری که مناسب با شرایط جسمی  فرزند شما را دارد برایتان معرفی کند .
به طور مثال اگر فرزند شما مشکل تنفسی دارد باید پرستاری را برای او استخدام کنید که معلومات پزشکی بالایی داشته باشد تا در مواقعی ضروری بتواند از فرزند شما در مقابل خطرات احتمالی محافظت کند و سریع اقدامات اولیه را انجام دهید که این مورد نیز بر هزینه پرستار کودک در منزل تاثیر گذار خواهد بود و سبب افزایش قیمت خواهد شد .
یکی دیگر از مواردی که میتواند بر روی هزینه پرستار کودک در منزل تاثیر گذار باشد , به طور مثال میتوان به این مورد اشاره کرد که برخی از والدین از پرستار میخواهند که در حین نگهداری از فرزند به پخت و پز و نظافت بپردازد که این موضع هم نیز سبب افزایش هزینه پرستار کودک در منزل میشود .
البته باید این موضوع را خاطر نشان کنیم که در این خصوص باید در ابتدا با پرستار کودک گفتگو کنید و این شرایط را برایش بازگو کنید چرا که برخی از والدین هستند که بعد از گذشت چند روز از پرستار میخواهند که به نظافت و پخت وپز هم بپردازند به همین خاطر باید در ابتدا به توافق نهایی برسید که این موضوع نیز در متن قرار داد قید شود .
باید توجه داشته باشید که موارد بسیاری در تعیین هزینه پرستار کودک در منزل نقش دارند و میتوانند در کاهش و افزایش این هزینه ها تاثیر گذار باشند یکی دیگر از این عوامل که مهمترین نقش را در هزینه پرستار کودک در منزل خواهد داشت ساعت کاری پرستار میباشد .
نکته ای که بسیار حائز اهمیت میباشد و باید از آن اطلاع داشته باشید این است که هزینه پرستار کودک در منزل در روز با هزینه پرستار کودک در منزل در شب متفاوت است چرا که نگهداری از کودک در شب دشوار تر میباشد پس به همین خاطر مبلغ بالاتری برای پرستار ها وضع شده است .
مراقبت از کودکان وظیفه دشواری است که از عهده هر فردی خارج است چرا که تنها افرادی میتوانند نگهداری صحیح از کودک داشته باشند که دوره های کودک یاری را گذرانده باشند و نکته ای که در خصوص پرستار شایان ذکر میباشد اخلاق او میباشد که بسیار صور و مهربان باید باشد چرا که فرزندان به محبت و توجه نیاز دارند .
انتخاب پرستار امری دشوار و هزینه بر خواهد بود و اگر میخواهید این هزینه ها کاهش یابد میتوانید از یکی از بستگان و آشنایان خود که با خصوصیات اخلاقی او آشنایی کامل دارید پیشنهاد نگهداری کودک خود را بدهید و میتوانید در صورت موافقت آن فرد بر سر دستمزد به توافق برسید و همچنین میتوانید با خیالی را حت و بدون آنکه در محل کار خود نگران کودکتان باشید فعالیت خود را انجام دهید .