استخدام پرستار سالمند

استخدام پرستار سالمند

استخدام پرستار سالمند ؛ در زندگی انسانها در دو دوره نیازمند به مراقبت و نگهداری بیشتری هستند , یکی دوره کودکی و دیگری دوره سالمندی , زمانی که نگاهی گذرا به این دو دوره از زندگی می اندازیم متوجه خواهیم شد که شباهت های بسیاری در این دو دوره وجود دارد . یقینا در زندگی هر فردی یک فرد کهنسال وجود دارد که باید بیش از بیش به نکاتی در خصوص رفتار با آنها بیشتر دقت نماییم , آنها همانند یک کودک نیازمند توجه و محبت هستند و همانند یک کودک نمیتوانند نیازهای روزمره خود مانند : غذا خوردن , لباس پوشیدن , حمام رفتن و... را به تنهایی انجام دهند و باید یک نفر همانند یک کودک از آنها با مهربانی و دلسوزی مراقبت ویژه ای داشته باشد .

 

همانطور که میدانید در کشور عزیزمان ایران رشد جمعیت سالمندان بیش از سال های قبل رو به افزایش است , و این افزایش سبب میشود تا ما توجه بیشتری به این عزیزان گرانقدر داشته باشیم چرا که آنها تمام جوانی خود را به پای ساختن زندگی و رفاه فرزندان کرده اند و باید از آنها به  گونه ای شایسته تقدیر شود .

استخدام پرستار سالمند

البته باید خاطر نشان کنیم که اکثر سالمندان ما سرحال میباشند و قادر به انجام امور روزمره و شخصی خود میباشند اما  درصدی از این عزیزان به دلیل ناتوانی قادر به تحرک نیستند که نیازمند توجه بیشتر میباشند . ما در این مقاله به استخدام پرستار سالمند خواهیم پرداخت و کارهایی که شما با استخدام پرستار سالمند از آنها آسوده خاطر خواهید شد . برخی از منازل میباشند که سالمندانی در آنها زندگی میکنند که توانایی حرکت ندارند و از انجام امور روزمره خود عاجز میباشند و به زبان ساده تر میتوان گفت که زمین گیر هستند , این سالمندان باید با روش های خاصی نگهداری شوند و نمیتوان نگهداری از آنها را دست کم گرفت پس نیاز به فردی با حوصله و دوره دیده میباشد تا با صبوری بتواند از آنها نگهداری کند که این امر توسط استخدام پرستار سالمند امکان پذیر میباشد . شما باید در انتخاب پرستار سالمند دقت لازم را داشته باشید چرا که میخواهید عزیزان خود را ساعت ها به این افراد بسپارید , پس باید به افرادی که در پرستاری سالمند تجربه کافی دارد این امر را بسپارید . استخدام پرستار سالمند از مراکز معتبر و با سابقه این مزایا را خواهد داشت که شما با خیالی آسوده میتوانید والدین و عزیزان سالمند خود را به آنها سپرده تا با تجربه ای که دارند بتوانند این عزیزان را ساعت ها تر و خشک نمایند و به آنها محبت کنند . استخدام پرستار سالمند زمانی که پرستار اطلاعات کاملی در خصوص یافته های پزشکی و روانپزشکی داشته باشد بسیار با ارزش خواهد بود و این مسئله بسیار برای برخورد عاطفی و برخورد در مواقع اضطراری  حائز اهمیت میباشد . استخدام پرستار سالمند که تجربه خوبی در این زمینه دارد این امکان را فراهم میکند تا سالمندان را به خوبی درک کرده و با آنها به درستی ارتباط برقرار کند و احتیاجات روزمره آنان را بر طرف کند .

استخدام پرستار سالمند و نکهداری آنها از سالمندان به چند صورت امکان پذیر میباشد :

 • روزانه
 • شبانه
 • شبانه روزی
 • مقطعی
برای نگهداری از سالمندان میتوانید با استخدام پرستار سالمند به صورت روزانه  از صبح تا عصر این امکان را داشته باشید که با خیالی راحت به امور خود بپردازید چرا که میدانید با استخدام پرستار سالمند ,عزیز کهنسالتان مورد مراقبت ویژه این افراد با تجربه قرار میگیرند . در برخی موراد نیر میتوانید با استخدام پرستار سالمند به صورت شبانه از این امکان بهره مند گردید و نگرانی گذراندن شب هایی سخت را ندارشته باشید . در برخی موارد هم میتوانید با استخدام پرستار سالمند به صورت شبانه روزی خدمات کاملی به کهنسالان عزیز ارائه دهید چرا که پرستاران با تجربه هیچگاه از گذراندن امورات روزمره و واجب سالمندان خسته نخواهند شد و همانند یک کودک از آنها نگهداری خواهند کرد . در برخی مواقع شاید شما بخواهید به سفر بروید که امکان بردن سالمنان به خاطر دوری راه و... وجود ندارد و میخواهید با استخدام پرستار سالمند به صورت مقطعی و با تعیین مدت مشخص نگهداری از سالمند را به پرستار بسپارید , شما از این طریق میتوانید با خیالی آسوده و بدون نگرانی به انجام کارهای شخصی خود بپردازید چرا که مطمئن خواهید بود که یک نفر دلسوزانه مراقب سالمند شما در منزل میباشد .

استخدام پرستار سالمند یک سری وظایفی را برای او مشخص خواهد کرد که از جمله وظایف پرستاران سالمندان به موارد ذیل میتوان اشاره نمود :

 • در مرحله اول میتوان وطیف اصلی پرستار سالمند را نگهداری و مراقبت از سالمند دانست
 • استخدام پرستار سالمند این امکان را فراهم میکند تا داروهای سالمند در ساعات دقیق اما در ساعات کاری داده شود .
 • با اجازه کتبی از خانواده سالمندان , پرستار میتواند خدمات گردشگری به سالمند ارائه دهد .
 • با توجه به موارد پزشکی و طبق عادت های غذایی سالمند باید برایشان غذا تهیه کنند .
 • باید پرستار سالمند به علایق سالمند احترام بگذارد و در اوغات فراقت با توجه به نظر سالمند برایش کتاب بخواند , جدول حل کند و....
 • یکی دیگر از وظایف پرستار سالمند همراهی او با سالمند در بیرون از منزل میباشد .
 • رسیدگی به استحمام سالمندان
 • رسیدگی به نظافت محل زندگی سالمندان
تمام موارد بالا از جمله وظایفی میباشد که پرستار سالمند موظف به انجام آنها با حوصله و صبوری بالا میباشد , که مهمترین  قسمت از وظایف میتوان به نظافت محل نگهداری سالمند اشاره کرد چرا که تمیز بود و پاکیزه بودن که با بهداشت و سلامت ی ارتباط مستقیم دارد . زمانی که شما استخدام پرستار سالمند را انجام میدهید میتوانید مزایایی را در بر داشته باشید به طور مثال دوره سالمندی با لذت برای سالمندان و خانواده آنها سپری خواهد شد و دیگر خانواده سالمند نگرانی و دغدغه ای برای پیگیری و دوره های درمانی سالمندان خود را نخواهند داشت . یکی دیگر از مزایای استخدام پرستار سالمند این میباشد که به عنوان مهمترین بخش این موضوع به حساب می آید این است که ارتباط بیشتر فرزندان با پدر و مادر های سالمند خود است چرا که دیگر رسیدگی به امور مراقبتی و جسمانی سالمندان حذف میشود و دیگر والدین احساس معذوریت نسبت به فرزندان خود نخواهند داشت .