بیایید با پدران و مادران سالمند خود با مهربانی و صبوری سخن بگوییم 

آدرس :

تهران / خیابان آزادی - مابین رودکی و نواب / سیناسنتر / طبقه ۹ /واحد ۹۰۶

پرستار کودک

پرستار کودک

پرستار کودک بودن از مشاغل نسبتا جدیدی به حساب می آید که به دلیل اشتغال به کار مادران در دنیای امروز ضرورت خود را مطرح می کند.

پرستار کودک

 

برای چه سنی پرستار کودک احتیاج است؟

برای کودکان تازه متولد شده هم ممکن هست نیاز به کارشناس و پرستار کودک باشد.  شایان ذکر است، در شرایطی مانند فوت یا بیمار بودن مادر، خدمات پرستاری از کودک نیز می توانند توسط افراد تحصیلکرده، مانند فارغ التحصیلان در تخصص کودک و پرستاران فراهم شوند. افرادی که در حیطه بیماری های کودک، بحران های کولیک و تغذیه نوزادان تخصص دارند، می توانند مراقبت از کودکان و سایر نیازهای شما را برآورد کنند. و به عبارتی دیگر پرستار کودک شنا باشند.  شما می توانید انتخاب خوبی برای رشد سالم و مراقبت از کودک خود با کمک کارشناسان که در آموزش عملی بسیار با تجربه تر از آموزش نظری تجربه می کنند، انتخاب کنید. بسیاری از خانواده ها ممکن است روش های سنتی مانند کمک گرفتن از فامیل­های نزدیک و وابستگان را ترجیح بدهند ولی طبیعتا اگر تخصص لازم در پرستاری کودک و مراقب کودک را نداشته باشند با مشکلات جدی در پرستاری کودک برخورد خواهند کرد.

پرستار کودک

وظایف پرستار کودک

بیشتر والدین به دنبال مهد کودک های مناسب برای پرستاری از فرزندان خود هستند.  با این حال، برخی از مردم دوست دارند اقدام به استخدام پرستار کودک کرده تا پرستار کودک در خانه ی خودشان از فرزندانشان مراقبت کنند. دلایل متعددی بر بهتر بودن پرستاری در خانه یعنی سپردن کودک به پرستار کودک یا پرستار بچه نسبت به مهد کودک وجود دارد که می توان  به اختصار به ریسک های  بیماری های واگیردار در کودکانی که در خانه نگهداری می‌شوند، به مراتب کمتر از بچه هائی است که به مهد کودک می‌روند، اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی :   چگونه باید با کودکان اتیسم بازی کنیم؟

وظایف پرستار کودک در درجه اول شامل موارد زیر می­ شود:

  • مراقبت از کودک
  • تغذیه ی کودک
  • رسیدگی به بیماری های کودک
  •  رسیدگی به  نیازهای روحی کودک
  • رسیدگی به  نیازهای بهداشتی کودک مثل:  حمام کردن و تعویض پوشک
  • و … .

زمانی که مراقب کودک از کودکان بزرگتر نگهداری می کند، باید به آنها مهارت های اجتماعی، خواندن و نوشتن را نیز بیاموزد. همچنین پرستار کودک باید آنها را برای گردش و تفریح بیرون ببرد. پس ضروری هست که زمانی که شما اقدام به استخدام پرستار کودک می نمایید دقت داشته باشید که پرستار کودک در مسائل آموزشی دانش و تجربه کافی داشته باشد. پرستار کودک گاهی به مادرانی که تازه زایمان کرده اند، در نگهداری نوزادشان تا مدتی کوتاه کمک می کند. پخت و پز و تمیزی خانه جز وظایف پرستار کودک حرفه ای نمی باشد. پس والدین نباید از پرستار کودک همچین انتظاراتی را داشته باشند.

پرستار کودک

چه چیزهایی در مراقبت از کودک باید مورد توجه قرار گیرد؟

در مراقبت از نوزادان  به خصوص اولین نوزاد، مادر دچار مشکلاتی در نگهداری کودک به دلیل کم تجربگی خواهد شد. به این دلیل مادران نیاز به پرستار نوزاد دارند. در نتیجه ضروری است که پرستار بچه دارای تجربه کافی در امور پرستاری، آموزش و مراقبت را داشته باشد. پس از چنین تجربه ای، اولین نیازهایی لازم که باید در مورد پرستار کودک مورد توجه قرار گیرد نیازهای روزمره کودک مانند تغذیه، پاکیزگی، بازی، خواب، گردش و تفریحات وابسته به سن کودک می­ باشد

اگر ترجیح و تصمیم شما استخدام پرستار کودک مجرب و آموزش دیده می باشد می تواند با کارشناسان موسسه پرستاری پاکان افق آرال تماس بگیرید تا در اسرع وقت متعهدترین پرستار کودک را در کنار فرزند دلبند خود داشته باشید. با ما تماس بگیرید.

مطلب پیشنهادی :   چگونه اسباب بازی های کودکان را انتخاب کنیم؟

 

موسسه پرستاری پاکان افق

 

شما چه فکر میکنید !

نظرتان را در فرم زیر بنویسید و برایمان ارسال کنید

( بدون نظر )

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *