نگهداری کودک در منزل

نگهداری کودک در منزل

نگهداری کودک در منزل ؛ کودکان به عنوان چراغ در هر خانه ای الزامی میباشند و امیدو انرژی خاصی به والدین خود هدیه میکنند , آنها موجودات کوچکی هستند که بیش از هر چیز دیگری نیازمند مراقبت و توجه هستند چرا که توجه و محبت به آنها آینده کاملا آرامی را برایشان خواهد داشت پس باید در نگهداری کودک دقت داشته باشیم .
در جامعه امروزه برخی از والدین به دلایل مختلفی مانند شاغل بودن پدر و مادر , نمیتوانند آن طور که شایسته است از فرزندان و کودکان خود نگهداری کنند , لزا باید از مراکز معتبر پرستارانی را جهت نگهداری کودک در منزل استخدام نمایند .
برای استخدام پرستاری که میخواهد نگهداری فرزند شما را به عهده بگیرد باید نکاتی را به دقت در نظر داشته باشید چرا که قرار است آن فرد با دلبندتان ساعت ها تنها بماند و شما باید از او مطمئن شوید تا با خیالی راحت بتوانید کودک دلبندتان را به او بسپارید .
شما زمانی که میخواهید فردی را برای نگهداری کودک در منزل انتخاب کنید باید توسط فردی که به او اطمینان دارید معرفی شده باشد و آن فرد را از هر لحاظ تایید کند , توجه داشته باشید که میتوانید این موضوع را به خویشاوندان و آشنایان نزدیک خود بگویید تا اگر فردی قابل اطمینان را میشناسند به شما معرفی کنند در غیر این صورت اگر خویشاوندان و نزدیکان شما فردی را نمیشناختند میتوانید با موسسات معتبر در سطح شهر جهت استخدام پرستار برای نگهداری کودک در منزل ارتباط برقرار نمایید .

نگهداری کودک در منزل


بعد از آنکه فرد مورد نظر توسط دوستان و یا آشنایان و یا از طریق موسسات نگهداری کودک در منزل معرفی شد , باید فرد را از نظر تمیزی , بسنجید چرا که افرادی که ظاهر نامنسب دارند و افرادی که بوی نامطبوع میدهند مناسب نگهداری کودک در منزل نمیباشند .
توجه داشته باشید که نیازی نیست حتما پرستاری که برای کودک خود انتخاب خواهید کرد ظاهری امروزی داشته باشد بلکه تنها نظافت و تمیز بودن فرد مد نظر میباشد و مهم است .
شما باید به صورت جدی و دقیق بر روی رفتار کودک با پرستار دقت کنید و ببینید که فرزند دلبندتان با پرستار میتواند ارتباط برقرار کند و یا خیر , و یا اینکه رفتار پرستار با دلبند شما چگونه است آیا میتوانید رفتار او را مناسب بدانید و یا خیر , دیگر آنکه شما باید ببینید که خودتان میتوانید با پرستار ارتباطی خوبی برقرار کنید و یا اینکه در برخورد با او دچار مشکل میشوید , این نکات بسیار مهم میباشند که برای انتخاب یک پرستار خوب جهت نگهداری کودک در منزل باید به آن توجه شود .

نگهداری کودک در منزل

بهتر است که اگر تمایل به استخدام پرستار کودک جهت نگهداری کودک در منزل را دارید با او در خصوص حقوق و دستمزد پرستار بچه در همان ابتدای امر صحبت کنید و تمام موارد را به صورت واضح با او مطرح کنید و در خصوص نگهداری کودک در شب هم با او صحبت کنید و به توافق برسید .
دقت کنید که پرستار در مواقعی که از کودک دلبندتان در ساعات کاری نگهداری میکند باید چه وظایفی را به غیر از نگهداری کودک در منزل انجام دهد و در خصوص هزینه ها با او به توافق برسید .
بهتر آن است که برای اولین بار که پرستار قرار است نگهداری از کودک در منزل را انجام دهد شب نباشد و کودک را در شب به او نسپارید , نکته دیگر این است که باید در ابتدا به نوع غذایی که قرار است برای کودک طبخ نماید توضیحاتی به او بدهید تا با شرایط و سیسمتم خوراک شما آشنا گردد .
یکی از مواردی که لازم است به آن متذکر شوم این میباشد که برخی از  خانواده ها تنها سابقه بالای پرستار کودک را مد نظر قرار میدهند و فرهنگ نگهدار کودک برایشان حائز اهمیت نمیباشد , که این موضوع به هیچ عنوان درست نیست و باید قبل از انتخاب پرستار از نوع فرهنگ نگهدار کودک مطلع شوید چرا که ممکن است با کودک شما به گونه ای صحبت کند که شما تمایل به این گونه رفتارها و لحن بیان ها نباشید .
باید در خصوص قوانینی که در منزل خود دارید با پرستار کودکتان صحبت کنید و او را از تمام قوانین خانه مطلع سازید و به او متذکر شوید که نباید به هیچ عنوان این قوانین را فراموش کند و برخلاف آن عمل نماید .
بهتر آن است که در خصوص رفت و آمد پرستار و هزینه آن قبل از به توافق رسیدن صحبت کنید و موضوع را برای خود شفاف سازید چرا که بهتر است تمام جزئیات در ابتدای کار گفته شود .
باید توجه کنید که ارتباط بین کودک و پرستار در مرحله اول به شما بستگی دارد چرا که باید از قبل با کودک خود صحبت کنید و جوری اورا متمایل کنید که علاقمند به حضور پرستار گردد و او را دوست داشته باشد و بگذارد به او غذا بدهد و برایش قصه بخواند و اینکه در مواقعی که شما در کنار کودک نیستید , او باید تمام امور خود را به پرستار اطلاع دهد .
پس شما نقش مهمی در انتخاب و نگهداری کودک در منزل خواهید داشت و باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا فردی مطمئن و مناسب با شرایط و فرهنگ خودتان انتخاب نمایید .
برای نگهداری کودک در منزل شما میتوانید به صورت های مختلف اعم از روزانه , شبانه , شبانه روزی , به صورت مقطعی , پرستاری را استخدام نمایید .
در صورت روزانه پرستار در ساعت مشخصی که شما سرکار هستید و طبق آن توافق کردید نگهداری کودک در منزل را به عهده خواهد گرفت , و بعد از اتمام ساعات کاری پرستار خواهد رفت اما در مواقعی که والدین نیازمند پرستار در شب هتند میتوانند نگهدار کودک در شب را انتخاب کنند .
به صورت شبانه روزی هم طبق توافقات انجام خواهد پذیرفت اما در خصوص نگهداری کودک در منزل به صورت مقطعی باید این را بدانید که فقط پرستار در مواقعی خاص برای نگهداری از فرزند شما خواهد آمد و این مناسب افرادی میباشد که خود در طول روز میتوانند از فرزند خود نگهداری کنند و تنهادر مواردی خاص نیازمند نگهداری کودک در منزل میباشند .